سوالات متداول

-اکسیژن چیست و درصد اکسیژن موجود در محیط چه مقدار می باشد و چه افرادی نیاز به اکسیژن بیشتری دارند؟

اکسیژن در هوای محیطی که ما در آن زندگی می کنیم موجود است و معمولا ۷۸٪ نیتروژن و ۲۱٪اکسیژن و مقدار ناچیزی رطوبت به همراه گاز های دیگر وجود دارد، افرادی که به هر دلیلی بدن آنها توانایی انالیز کردن و جداسازی اکسیژن از محیط رو ندارد پزشک برای آنها اکسیژن با خلوص بیشتر را تجویز می کند مانند دستگاهای اکسیژن ساز

چند مدل دستگاه اکسیژن ساز داریم؟

دستگاه های اکسیژن ساز انواع مختلفی دارن بنا بر تایم استفاده و میزان خلوص سازی و حجم تولید اکسیژن متنفاوتند مانند: ۱-دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستانی ۲-دستگاه های اکسیژن ساز خانگی ۳-دستگاه های اکسیژن ساز پرتابل

فرق کپسول اکسیژن با دستگاه چیست ایا خلوص آنها بیشتر هست؟

کپسول حجم مشخصی از گاز اکسیژن را در خود جای می دهد و در یک تایم مشخص بسته ظرفیت و استفاده از آن تمام می شود و نیاز به شارژ مجدد دارد از معایب ان می توان به خطر انفجار و جابجایی سخت آن اشاره کرد درصورتی که دستگاه اکسیژن ساز را می توان کارآمد تر دانست و از نظر خلوص دهی تقریبا هیچ فرقی ندارن تنها فرق کبسول با دستگاه روی فشار خروجی اکسیژن می باشد که کبسول خروجی بیشتری دارد و معمولا برای مواقع اورژانسی و یا قطعی برق از آن استفاده می شود.

دستگاه اکسیژن ساز پرتابل چیست؟

دستگاه اکسیژن پرتابل به دلیل وزن پایین که دارد به راحتی می توان با خود حمل کرد و در مواقع نیاز از آن استفاده کرد که در برند های مختلف در بازار موجود میباشد.

دستگاه اکسیژن ساز خانگی چیست؟

دستگاه اکسیژن ساز خانگی به دستگاهی گفته میشود که نسبت به دستگاه پرتابل وزن بیشتری دارد و با برق خانگی کار می کند بسته به نیاز بیمار دستگاه ۳و۵و۷و۸و۱۰ لیتری در بازار با برند های مختلف موجود می باشد.

فرق دستگاه اکسیژن ساز از نظر کشور سازنده چیست و برای چی اختلاف قیمت دارند؟

تمامی این دستگاه ها برای بیمار با یک استاندار خاصی و یک خلوص مشخص طراحی شده اند اما بسته به تایم استفاده بیمار از اکسیژن، می توان آن را خریداری کرد معمولا دستگاهای امریکایی و آلمانی که قیمت بیشتری دارند را می توان تایم بیشتری در طول شبانه روز استفاده کرد چون از نظر طراحی و کیفت قطعات بهتر ساخته شده اند.

خرید دستگاه اکسیژن ساز بهتر است یا اجاره کردن آن؟

بستگی به زمان استفاده و دستور پزشک دارد اگه طولانی مدت قرار است استفاده شود صرف بر این است که خریداری شود.

ایا میتوان دستگاه اکسیژن ساز دسته دوم رو به صرف تایم کارکرد خریداری کرد؟

گاهای اوقات پیش آمده دستگاه اکسیژن ساز کمتر از ۲۰۰ساعت کارکرده و به مشکل برخورد کرده پس بهتر است از جای مطمئن و تحت نظر کارشناس خریداری شود.

آیا میتوان عملکرد و عمر قطعات رو بیشتر کرد ؟

بله اگر دستگاه دور از گرما و رطوبت باشد و فیلتر های داخلی و خارجی به موقع تعویض شود و به دستگاه استراحت کافی داده شود عملکرد و عمر مفید قطعات بیشتر می شود.

آیا میتوان دستگاه رو در منزل تعمیر کرد؟

اگرمشکل دستگاه جزئی باشد، می توان آن را در منزل تعمیر کرد، اما اگر خرابی دستگاه مربوط به برد یا قطعات اصلی دستگاه باشد نیاز به زمان بیشتر و استفاده از تجهیزات کاربردی می باشد که باید در کارگاه حل شود.

زئولیت چیست و چه زمان نیاز هست که تعویض شود؟

زئولیت نوعی پودر می باشد که از مواد معدنی ساخته شده است و وظیفه آن تولید اکسیژن می باشد و معمولا بین ۵تا۶ هزار ساعت نیاز به تعویض دارد، اما معیار تعویض آن خلوص اکسیژن خارج شده از دستگاه می باشد که با دستگاه قابل اندازه گیری است.

گارانتی و پشتیبانی به چه صورت هست؟

تمامی کارهای انجام شده بر روی دستگاه دارای گارانتی می باشد و در طی شبانه روز پشتیبانی و پاسخ گویی به تمامی سوالات شما عزیزان انجام خواهد شد.